Hakkımızda

Hakkımızda

1977 yılında Akümülatör plakaları ve malzemesi üretmek üzere, küçük bir atölyede kurulan Aküsan A.Ş. bugün 9.000 m² si kapalı 12.000 m² lik alanda hizmet veren uluslararası bir markaya dönüşmüştür.

1981 yılında ebonit kutulu ziftli akümülatör üretimi ile Ford Traktör Fabrikasının en önemli tedarikçilerinden biri olma başarısını göstermiştir. 1983 yılında Doğu Sanayi Bölgesine taşıdığı fabrikasıyla sektörde ilerleme yolunda önemli adım atmıştır. 1986 yılında az bakımlı plastik kutulu akü üretimiyle sektöre yeni bir ivme kazandırmıştır.

Kuruluşumuz bugüne kadar müşteri memnuniyeti ve üstün kaliteyi kendisine prensip edinip hiçbir zaman kaliteden ödün vermemiştir. Bu çerçevede 1988 yılında aldığı “TSE 1353 Kalite Sertifikası” ve 2004 yılında aldığı “ISO 9001:2000 Kalite Sistem Sertifikası” ile kalitesini tescillemiş ve ülkemizin önemli akümülatör üreticilerinden biri olduğunu ispatlamıştır. 2006 yılında aldığı “TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem Sertifikası” ile de çevreye ve doğaya karşı olan duyarlılığını ispatlamıştır. “Asya Akü” ve “Feza Akü” ticari markalarıyla ve zengin ürün yelpazesi ile sektörde yerini sabitleştiren firmamızın Türkiye genelinde 5 Bölge Distribütörü ve 350’yi aşkın bayi ile 100'ün üzerinde yetkili servis ve satış noktası bulunmaktadır. Bunun yanında 15 ülkeye (Irak, İran, Gürcistan, Nijerya, Mısır, Lübnan, Bulgaristan, Polonya vb.) yaptığı ihracatla ülke ekonomisine katkıda bulunan Aküsan A.Ş. teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek gücüne güç katmak için çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.

Toplam kalite yönetimi ve sürekli gelişim anlayışına verdiği önemden dolayı yatırımlarına aralıksız devam eden Aküsan A.Ş yıllık 500.000 akümülatör üretim kapasitesi ile sektörde adından söz edilen bir firma olma başarısını göstermiştir.